2. kolo přijímaček a přijímacího řízení na SŠ – informace pro uchazeče

Vydáno: 2 minuty čtení

Od 21. května 2024 bude v systému DIPSY k dispozici seznam škol, které mají volná místa ve 2. kole přijímacího řízení.

Přihlášky do druhého kola přijímacího řízení na střední školy je nutné podat do 24. 5. 2024!

Stejně jako v prvním kole lze vybrat max. 3 obory bez a 2 obory s talentovou zkouškou.

Veškerá kritéria a potřebné přílohy (např. vysvědčení či potvrzení od lékaře) zveřejní školy v systému DiPSY.

Letáček MŠMT ke stažení

Jak podat přihlášku ve 2. kole přijímacího řízení na střední školy?

• elektronicky v systému DiPSY (do půlnoci 24. 5. 2024)
  • zaslat poštou (nejpozději během dne 24. 5. 2024)
  • osobně přímo ve škole/školách (během dne 24. 5. 2024 dle hodin určených školou)

Liší se přijímací řízení v prvním a druhém kole? Ano!

Ve druhém kole se nedělají jednotné přijímačky, započítávají se výsledky z prvního kola.

V případě, že žák jednotné přijímací zkoušky z češtiny a matematiky neúčastnil, může se hlásit jen na nematuritní či talentové obory.

V případě dotazů využijte infolinku k přijímacímu řízení na střední školy na tel. č. 771 230 700 (v provozu každý pracovní den od 9h. do 19 h.).

Zdroj: https://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/na-stredni-skolu-se-v-1-kole-dostalo-94-devataku