Dějiny České republiky 1993 - dosud

  • Článek
Petr Pánek není vystudovaný učitel ani historik, přesto výrazně přispěl k výuce moderních dějin v tuzemských školách. Spolek PANT1) (dříve občanské sdružení), které v roce 2007 založil, se dlouhodobě věnuje popularizaci moderních dějin a vzdělávání. Zvídavost a široký záběr jsou charakteristiky, které Petra vystihují, a stejný popis lze použít i na Centrum PANT v Ostravě, které vede. To se stalo od svého založení unikátním vzdělávacím prostorem, který je otevřen pro všechny, kdo chtějí nad důležitými tématy přemýšlet.
Vydáno: 19. 11. 2024
  • Článek
Vzdělávací oddělení organizace Post Bellum zpracovává pamětnické příběhy na portálu Paměť národa a dostává je k mladým lidem, žákům, studentům a učitelům. To se velmi dobře daří pomocí zážitkových workshopů, lektorských programů a kinopříběhů. Učitelé si všechny tyto programy mohou objednat na skoly.pametnaroda.cz.
Vydáno: 18. 04. 2023
  • Článek
Téměř stovka učitelů z celé České republiky se 22. září 2022 sešla na Slavnosti škol Paměti národa, která se tentokrát konala ve vile Grébovka v Praze 2. Pořádá ji organizace Post Bellum a chce touto formou ocenit a propojit pedagogy, kteří se zapojují do vzdělávacích projektů a mají zájem o projektovou výuku a nové trendy ve výuce moderních dějin. Aktivit vzdělávacího oddělení se ročně účastní bezmála tisíc učitelů.
Vydáno: 18. 10. 2022
  • Článek
„Škola musí vést mladé lidi také k sebevědomému občanství; nebudou-li se o politiku zajímat všichni, stane se doménou těch nejméně vhodných,“ napsal Václav Havel v roce 1991 v knize Letní přemítání. Vzdělávací projekty Knihovny Václava Havla motivují mladou generaci k zamyšlení se nad otázkami občanské společnosti, demokracie a lidských práv. Současně fungují jako virtuální komunita nabízející on-line vzdělávací zdroje přístupné zdarma školám nejen v „celé“ České republice.
Vydáno: 24. 08. 2021