Alexandra Hejlová

 • Článek
Dnes si opět budeme hrát s různými materiály, barvami, a hlavně tentokrát použijeme přírodní materiály, které si sami nasbíráme na vycházce. Také budeme recyklovat a použijeme věci, které bychom jinak vyhodili. Vyrobíme si podzimní dekorace, kterými si můžeme vyzdobit a zkrášlit třídu, ale i domov. Co k tomu dnes všechno budeme potřebovat?
Vydáno: 24. 10. 2023
 • Článek
Letošní prázdniny se nám všem jistě vydařily a nový školní rok je tady. Hned na jeho začátku jsem si pro vás připravila několik tipů na kreativní, rozmanité tvoření. Dnes si opět budeme hrát s různými materiály, barvami, znovu budeme recyklovat, a použijeme tak věci, které bychom jinak vyhodili. Vyrobíme si podzimní strom, ale třeba i kouzelný domeček od sklenice z kávy. Co budeme na vyrábění potřebovat?
Vydáno: 22. 08. 2023
 • Článek
Prázdniny jsou opět tady a naše prázdninové tvoření s dětmi bude samozřejmě hravé, barevné a rozmanité. Nechte se inspirovat letní tematikou! A co budeme potřebovat? LÉTAJÍCÍ BALÓN Budeme potřebovat:...
Vydáno: 13. 06. 2023
 • Článek
Dnešní předprázdninové tvoření bude taková malá příprava na léto. Vyrobíme si s dětmi motýlky, lodičku, květiny i svícínek pro krásné podvečery. Pojďme hned na to! Co budeme potřebovat?
Vydáno: 23. 05. 2023
 • Článek
Dnes vám opět nabídnu pár nápadů na májové kreativní tvoření s dětmi. I tento rok bych se ráda, alespoň na malou chvíli, věnovala druhé květnové neděli, kdy slavíme Den matek, ten letos vychází na 14. květen. Pojďte se dnes společně s dětmi inspirovat snadnými nápady na výrobky, které si vyrobíme. Jaké to budou a co na ně budeme potřebovat?
Vydáno: 18. 04. 2023
 • Článek
Jaro je už tady! Na procházkách pozorujeme jeho první známky, první kytičky, zpěv ptáků, příroda se zkrátka probouzí ze zimního spánku. Zkusme si tuto atmosféru přenést do školek i domů v podobě našeho tvoření s dětmi. A co dnes budeme k výrobě jarních dekorací s lehkým velikonočním nádechem potřebovat?
Vydáno: 21. 03. 2023
 • Článek
Pomalu, ale jistě se blíží jaro, které je plné krásných barev, a vy jistě hledáte inspiraci na jarní tvoření pro děti. Mám pro vás nachystaných pár kreativních tipů. Výroba rámečku, ke kterému použijeme staré puzzle, keramická zvířátka, což bude práce se samotvrdnoucí hlínou, kterou nemusíte zahřívat ani vypalovat. Po zaschnutí je možná další dekorace a aplikace finální ochranné vrstvy. Proto si také z hlíny vyrobíme šperk. A co budeme pro dnešní hravé tvoření potřebovat?
Vydáno: 21. 02. 2023
 • Článek
Hledáte nápady a inspiraci na společné valentýnské tvoření s dětmi? Valentýn není svátek, který by měl v naší zemi dlouhou tradici. Hlavním symbolem tohoto svátku je srdce, proto jsem dnes zvolila pár tipů s tímto motivem. Vyrobíme si například s dětmi srdce na zavěšení z filcu, valentýnku pro kamarády a rodiče nebo valentýnský dáreček v podobě zvířátka.
Vydáno: 24. 01. 2023
 • Článek
A máme tu první kreativní tvoření v roce 2023. Venku se ochladilo, brzy se stmívá, a tak nás to přirozeně táhne zůstat s dětmi pěkně v teple. I proto jsem si pro vás připravila několik nápadů, jako je sněhulák nebo výroba květináčku či koláže zvířátka. Co dnes všechno budeme potřebovat?
Vydáno: 13. 12. 2022
 • Článek
Nejkrásnější čas vánoční je opět tady a děti Vánoce milují. Nejen proto, že na ně o Štědrém dnu čeká nadílka pod stromečkem, ale také kvůli úžasné vánoční náladě a atmosféře, která panuje všude kolem nás, doma, ve školce, škole i venku na ulici. A naším vánočním tvořením můžeme celou tu dokonalou atmosféru ještě vylepšit. S dětmi si vyrobíme vánoční dárečky pro rodiče, kamarády nebo paní učitelky, které předškolní děti zvládnou zcela hravě. Dnes budeme pracovat s hlínou, kterou nebudeme pálit v žádné peci, ale použijeme hlínu samoschnoucí.
Vydáno: 22. 11. 2022
 • Článek
Dnes jsem si pro vás připravila tři tipy na podzimní tvoření s dětmi. Využijte krás podzimu a zajděte s dětmi na procházku a nasbírejte barevné listy, protože čeho je na podzim opravdu dost, je listí. Nasbírejte listí různých barev, tvarů, velikostí, ze kterých vyrobíme společně s dětmi zvířátka. Také si vyrobíme "zamrzlý" obrázek a k tomu všemu svůj vlastní "vintage" papír, do kterého děti můžou na Vánoce balit dárečky, které vytvořily pro rodiče a kamarády.
Vydáno: 18. 10. 2022
 • Článek
Tentokrát jsem si pro vás a pro děti připravila několik nápadů na podzimní tvoření. Nejprve si vytvoříme složitější podzimní obrázek, na který použijeme přírodní materiál, který jsme si předem nasbírali třeba na procházce. Můžeme využít téměř vše, co v přírodě najdeme. Ať už jsou to nádherné opadané barevné listy ze stromů, kaštany, žaludy, nebo také mnoho různých větviček, šišek… Pak budeme pokračovat mnohem jednoduší výrobou podzimního stromu. Budeme společně stříhat, lepit a mačkat v netradiční výtvarné technice, kterou je „muchláž“. Tak se do toho honem pusťme!
Vydáno: 20. 09. 2022
 • Článek
Letošní prázdniny se jistě všem vydařily a nový školní rok je tady. Připravila jsem si pro vás tipy na první tvoření v tomto novém školním roce, které bude opět, jak jinak, hravé, barevné a rozmanité, ale tentokrát i sladké.
Vydáno: 23. 08. 2022
 • Článek
Letošní prázdninové tvoření s dětmi bude hravé, rozmanité. Připravila jsem si pro vás hned několik tipů na kreativní tvoření s dětmi v létě. Pojďme hned na to!
Vydáno: 14. 06. 2022
 • Článek
Tentokrát tu máme měsíc červen a ten nám toho přináší opravdu mnoho. Kvapem se blíží závěr školního roku, třetí červnovou neděli oslavíme Den otců, 21. června přivítáme léto a jsou tu prázdniny – a to mě přimělo k tomu, že dnešní tvoření bude rozmanité a hlavně hravé. Vyrobíme si například květinový věnec, který je na první pohled složitější, ale s malou pomocí ho zvládnou i ti nejmenší. Vyrobíme si také závěs ze srdíček na pověšení a nebude chybět ani srdce pro tatínky, které bude na přípravu a na zhotovení opravdu velmi snadné.
Vydáno: 24. 05. 2022
 • Článek
Dnešní květnové tvoření bych ráda věnovala jednomu krásnému svátku, který mám moc ráda. Druhou květnovou neděli slavíme Den matek, ten letos vychází na 8. května. V tento sváteční den chtějí děti udělat maminkám radost, a tak jim dávají květiny, čokoládu nebo vlastnoručně vyrobené dárky či přání. Pojďme se dnes proto inspirovat jednoduchými nápady na výrobky, díky kterým se maminkám rozzáří oči. Jaké to budou a co na ně budeme potřebovat?
Vydáno: 19. 04. 2022
 • Článek
Barevné a hravé Velikonoce pro radost Alexandra Hejlová Výtvarnice KUŘÁTKA Z PRSTŮ Budeme potřebovat: * bílé čtvrtky * barevné papíry (hlavně zelený a žlutý) * nůžky * lepidlo HERKULES...
Vydáno: 22. 03. 2022
 • Článek
Jaro pomalu klepe na dveře a zimní dekorace vloček a vánočních hvězd na oknech vyměníme za barevné květiny, ptáčky, zvířátka... Dnes jsem si pro vás připravila pár kreativních tipů na tvoření s dětmi už s jarní atmosférou. Vytvoříme si rozkvetlou kytici narcisů, které podle druhu a kultivaru kvetou už od března do května. Motiv narcisu si ještě ponecháme na druhé tvoření a vyrobíme si 3D obrázek. Na samotný závěr si vyrobíme pestrobarevné motýlky, kteří nám mohou velmi hezky vyzdobit místnost. Co dnes tedy budeme všechno potřebovat?
Vydáno: 22. 02. 2022
 • Článek
Hledáte nápady a inspiraci na společné valentýnské tvoření s dětmi? Valentýn není svátek, který by měl v naší zemi dlouhou tradici. Oblibě se začal těšit teprve až posledních pár let. Jeho oslava připadá každý rok na 14. února. Hlavním symbolem tohoto svátku je srdce. Proto jsem dnes zvolila tři tipy s tímto motivem. Vyrobíme si třeba jednoduchý věneček z barevných papírů, který můžete umístit na dveře, na stěnu nebo také do okna. Pak si stejně jednoduše vyrobíme srdíčkový závěs či srdcový strom.
Vydáno: 18. 01. 2022
 • Článek
Tentokrát si ukážeme, jak si vyrobit zvířátko, a to konkrétně opičku, následovat bude skleněná ozdobná dózička a jako poslední si vyrobíme obrázek ze srdíček - srdíčkovou kočičku. Tu můžeme rovnou vyrobit jako „valentýnku“. A jak za malou chvíli uvidíte, nejen, že si společně s dětmi vyrobíme krásné věci, ale také se chováme ekologicky, protože dnes budeme recyklovat. A co dnes všechno budeme potřebovat?
Vydáno: 14. 12. 2021