Jak to viděla Evropa loni?

European Musicschool Union (EMU), která zastřešuje evropské asociace uměleckých škol, včetně naší AZUŠ ČR, zorganizovala v průběhu dubna 2020 průzkum mezi svými členy. EMU chtěla zjistit, jak kovidová krize ovlivňuje umělecké školy v Evropě. Na průzkum odpovědělo 23 národních asociací: Ázerbajdžán, Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko + Faerské ostrovy, Estonsko, Finsko, Francie, Itálie, Kypr, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Rakousko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švýcarsko.

Většina asociací uvedla, že umělecké školy musely zavřít a přešly na distanční výuku. Koncerty a jiné akce musely být zrušeny nebo odloženy. Několik asociací odpovědělo, že krize způsobila spoustu dalších prací nad rámec „normálního“ provozu, a to zejména v oblasti pracovněprávní, organizování studia, komunikaci s rodiči, zřizovateli a médii. Da