Připravuje se nová učebnice pro SŠ

V současné době se chystá do tisku nová učebnice Osobnostní a etická výchova pro střední školy. Publikace se může stát užitečnou pomůckou nejen pro učitele osobnostní nebo etické výchovy, ale i společenskovědních předmětů, českého jazyka, pedagogiky, komunikace apod. Mohou ji využít třídní učitelé při realizaci třídnických hodin a adaptačních pobytů a další učitelé, kteří se zamýšlejí nad tím, jak zlepšit klima třídy.

Tým, který na učebnici pracoval, v mnohém navazuje na učebnici
Etická výchova pro ZŠ
(pro 1.–9. ročník, nakl. Computer Media). Úsilím osmi autorů v čele s Pavlem Motyčkou, učitelem Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži, a tří oponentů vzniklo
50 lekcí a 2 výukové projekty