Digitalizací ke kvalitnějšímu odbornému vzdělávání

Již druhá aplikace vzniká na Hotelové škole, Obchodní akademii a Střední průmyslové škole Teplice. Dobré zkušenosti s digitalizací organizace odborných praxí u učebních oborů vedou jednu z největších středních škol v Ústeckém kraji k vývoji další platformy, která tentokrát řeší praxi maturitních oborů. Přehlednost pro uživatele, dobrá informovanost žáků a rodičů a usnadnění práce učitele jsou hlavními přednostmi aplikací, ušitých na míru našim středním školám, které organizují odborné praxe a vyřizují s tím spojenou nemalou úřední agendu.

Kvalitní odborné vzdělávání jako vize
Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola Teplice patří mezi největší střední školy v regionu a zároveň je známá svým inovativním přístupem ke vzdělávání. Jedním z pilířů dobré školy je kvalitní odborné vzdělávání,a proto je škola zapojena do projektů Erasmus+ a fondů EHP, z čehož plynou mobility a odborné stáže v zemích Evropské unie, v Norsku, Lichtenštejnsku a na Islandu. Zároveň spolupracuje s řadou firem z celé České republiky. Tento aspekt byl zásadní při tvorbě vize, jak s množstvím spolupracujících institucí naložit. Cíle byly jasné, zpřehlednit systém kontroly pracovišť, v nichž žáci plní svou odbornou praxi, poskytnout kvalitní a přehledné informace žákům, potažmo rodičům a v neposlední řadě zjednodušit administrativní zátěž školy.