Když si žáci ubližují online

S přesunem výuky do online prostředí se na Lince pro rodinu a školu 116 000 opět zvyšuje počet hovorů, ve kterých řešíme ubližování mezi žáky v online světě. Volající si často stěžují, že „škola to neřeší“, a dožadují se informací a postupů, jak školu „donutit, aby s tím konečně něco udělala“. V tomto článku nikoho k ničemu nutit nebudeme, ale nabídneme některé informace a postupy, které jsou podle našich zkušeností v těchto případech funkční a mohou vaší škole pomoci.

Nejprve pár dat:
Svět žáků
-
60 % dětí mladších 13 let má svůj účet na Facebooku (FB) a 12 % dětí se přiznává k vlastnictví falešného FB účtu;
-
více než 34 % dětí je vystaveno průnikům na účet (prolomení hesla do účtu), stejný počet též verbálním útokům (34 %) a další děti (12 %) např. zastrašování;
-
30 % dětí se setkalo se sdílením ponižující fotografie, 15 % se sdílením ponižujícího videa;