Jaké body zařadit do politického programu před komunálními volbami? Poradí nová příručka

Vydáno: 2 minuty čtení

Přesně za tři měsíce budou v Česku volby do zastupitelstev obcí a měst. EDUin proto přináší jednoduchou příručku, která nabízí tipy a inspiraci pro kandidáty do komunálních voleb při tvorbě programu. Stručně shrnujeme, čemu by bylo dobré se v obci nebo městě věnovat, aby mělo kvalitní vzdělávání. Příručku si můžete přečíst ZDE.

Příručka vychází ze zkušeností zřizovatelů škol, komunálních politiků a ředitelů škol. Čerpá také z tipů, které vzešly ze Setkání osobností. EDUin ho zorganizoval na konci května letošního roku. Finální podobu pak připravili analytici EDUinu s využitím zkušeností a znalostí z terénu a z kontaktu s dalšími odborníky.

Příručka je rozdělena do osmi okruhů, které se věnují aktuálním tématům. Přinášíme možnosti, jak tato témata v obcích a městech řešit a u každého z nich nabízíme také odkazy na praktickou inspiraci.

Jde o následující témata:

• Lokální strategie vzdělávání
  • Kvalitní ředitelé
  • Kvalitní učitelé a personální zajištění škol
  • Prevence sociálně patologických jevů, práce s rodinami, klima školy
  • Kapacity (místa v MŠ, ZŠ)
  • Podpora neformálního vzdělávání a komunitního života škol
  • Adaptace a vzdělávání ukrajinských uprchlíků
  • Materiálně technické vybavení škol (a žáků)

Jako inspiraci pak přidáváme strategie měst Pardubice, Ostrava, Krnov, Rožnov pod Radhoštěm; připravované strategie ve městech Tábor a Prachatice.

Příručka je volně šiřitelná. Najdete ji ZDE.

Zdroj: https://www.eduin.cz/tiskove-zpravy/tiskova-zprava-jake-body-zaradit-do-politickeho-programu-pred-komunalnimi-volbami-poradi-nova-prirucka/