Učíme pro planetu

Jak témata environmentální a udržitelné výchovy zavést do výuky a jak je podpořit? Dnešní generace žáků a studentů vnímá téma udržitelnosti a ochrany životního prostředí mimořádně silně. Ve spolupráci se vzdělávacím centrem TEREZA jsme pro vás proto připravili jedinečnou tematickou přílohu.

„Zhruba třetina dospívajících ve věku 15–20 let prožívá změnu klimatu s velice silnými pocity bezmoci, strachu či smutku.“

• „Dvě třetiny dospívajících si myslí, že děti narozené v těchto dnech budou žít v horším světě.“
  • „Aby učitel probudil zájem o environmentální témata, je nutné, aby z něj žáci cítili opravdovost.“

Jaká další zjištění vyplynula z pedagogického výzkumu environmentální a udržitelné výchovy? A co dělají aktivní studenti, aby své vrstevníky učili a inspirovali k ochraně životního prostředí?