Veřejné konzultace k návrhům revizí RVP

Vydáno: 1 minuta čtení

Téměř 9 000 pedagogických pracovníků a dalších odborníků z oblasti vzdělávání, ale také rodičů žáků využilo možnosti zapojit se do veřejné konzultace k návrhům revizí Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní a základní vzdělávání (RVP PV a ZV).

Více než 4 000 z nich se k dokumentu vyjádřilo prostřednictvím online dotazníku, 1 059 dotazníků na část RVP pro předškolní vzdělávání a 3 323 na část RVP pro základní vzdělávání.

Podle časového harmonogramu by schválení dokumentu revize RVP PV a ZV na úrovni MŠMT mělo proběhnout na podzim tohoto roku. Od školního roku 2025/26 by měl být revidovaný rámcový vzdělávací program používán školami dobrovolně a od školního roku 2027/28 povinně.

Pro všechny zájemce je dokument návrhu revize RVP PV a ZV nadále dostupný na webovém portále - Rámcové vzdělávací programy - Revize RVP

Kompletní souhrn informací a záznamy jednotlivých kulatých stolů je k dispozici zde: Kulaté stoly | velké revize RVP v ZV.

Zdroj: https://press.npi.cz/tema/do-verejne-konzultace-k-navrhu-revize-rvp-se-zapojilo-9-000-lidi