Talentcentrum NIDV zve na seminář o fyzboji

Vydáno: 2 minuty čtení

Talentcentrum Národního institutu pro další vzdělávání pořádá 29. května 2014 od 8.00 do 17.00 hod. na Gymnáziu Christiana Dopplera, Zborovská 45, Praha 5 seminář na téma „Přátelské fyzboje. Využití soutěžních problémů ve výuce fyziky pro nadané žáky“.

Seminář je jedním z mnoha dalších, které probíhají v rámci projektu Systém péče o nadané v přírodních vědách PERUN (Péče, Rozvoj a Uplatnění nadání – http://www.talentovani.cz/). Účastníci se během akce dozvědí, jak mohou pracovat s nadanými žáky, kteří se zajímají o fyziku či přírodní vědy a mají chuť se vrhnout do badatelských úloh. Zhlédnou náměty k řešení letošních úloh Turnaje mladých fyziků i ukázku, jak probíhá tzv. Fyzboj – tedy jedna etapa soutěže na regionálních, celostátních a mezinárodních kolech. Semináře se mohou zúčastnit i učitelé, kteří nemají studenty, již by letos měli zájem se do soutěže zapojit. Seminář může být pro pedagogy inspirací, jak vést žáky v dalších letech, i příležitostí k načerpání nových námětů do výuky či zájmových kroužků.

Seminář je pro účastníky zdarma, a každý si navíc odnese osvědčení o jeho absolvování.

Zájemci o závaznou účast se mohou registrovat na tomto odkazu.

V případě dotazů kontaktujte Radku Havlíčkovou (havlickova.r@nidv.cz) a Miroslava Litavského (litavsky@nidv.cz).