Ministerstvo školství k avizovanému registru učitelů

Vydáno: 1 minuta čtení

Ministerstvo školství před časem avizovalo záměr vytvořit registr učitelů. Z něj bude možné zjistit mj. počet pedagogů nebo přehled kvalifikací v jednotlivých školách škole.

Předně je třeba uvést, že informace o pedagogických pracovních jsou shromažďovány již dnes, kdy ředitelé škol musí tyto informace vykazovat zřizovatelům – tedy obcím či krajům. Problémem však je, že s těmito údaji již nikdo dále nepracuje a dalo by se tak říci, že jsou ze strany ředitelů v současnosti sbírány zbytečně. To ostatně potvrzují i někteří z nich.

Ministerstvo tedy chce tyto údaje shromažďovat tak, aby bylo možné s nimi dále pracovat a aktivně je využívat pro potřeby českého školství. Ministerstvo tedy bude synchronizovat - zastřešovat již existující údaje od zřizovatelů škol.

Údaje tak budou moci být prakticky kdykoliv využity, a to nejen samotným ministerstvem, ale také kraji či jednotlivými školami. Rozpočet ministerstva školství vytvoření registru nezatíží a výdaje na jeho provoz budou minimální.