Katedra psychologie FF UK hledá učitele pro spolupráci na sběru výzkumných dat

Vydáno: 1 minuta čtení

Hledáme učitele a učitelky, kteří můžou spolupracovat na sběru dat u žáků 5. a 9. tříd v květnu až červnu a dále v září a listopadu u žáků prim osmiletých gymnázií, 6. tříd ZŠ a 1. ročníků SŠ.

Náš výzkumný projekt se jmenuje Tranzitorní momenty v životní dráze dítěte a dospívajícího a je podpořen grantem GAČR. Přechodová období představují zátěžovou situaci, se kterou se každé dítě vyrovnává jiným způsobem. Zaměřujeme se na přechody žáků mezi jednotlivými stupni vzdělávání. Na základě získaných dat chceme poskytnout učitelům a rodičům nástroje, jimiž mohou posilovat tzv. vnímanou akademickou účinnost žáků a také jejich zdravou seberegulaci.

Spolupráce bude honorována formou DPP. Školám a učitelům, kteří se zapojí do spolupráce, také rádi poskytneme získaná data, jež lze využít například v rámci autoevaluace.

Více informací podá PhDr. Simona Hoskovcová, Ph.D. (simona.hoskovcova@ff.cuni.cz) nebo PhDr. Lenka Krejčová, Ph.D. (lenka.krejcova@ff.cuni.cz), katedra psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy