AI ve škole

Vydáno: 2 minuty čtení

Online konference 10. října 2024 (9.00 – 15.30) - Držte krok s budoucností!

Pro pedagogy základních a středních škol a další zainteresovanou veřejnost.

Objednávky vstupenek

První část konference bude věnována etickým otázkám spojeným s AI. Budeme diskutovat důvěryhodnost AI, etiku a konkrétní problémy, jako jsou např. rovnost, ochrana soukromí a transparentnost.

Druhá část se zaměří na konkrétní způsoby využití AI ve vzdělávání. Podíváme se na to, jak pomocí AI trénovat kritické myšlení a jak ji využít ve výuce cizích jazyků.

Odpolední sekce bude zasvěcena praktickým workshopům, které pedagogům představí konkrétní nástroje a nastíní postupy pro integraci AI do výuky na základních a středních školách.

Zjistěte více

Přednášející

• Eva Nečasová
    Zakladatelka iniciativy AI dětem
  • PhDr. David Černý, PhD.
    Ústav státu a práva Akademie věd České republiky
  • Mgr. Lenka Pavelková, MSc.
    Gymnázium Jiřího Gutha-Jarkovského
  • Mgr. Hana Urbanová, Mgr. Lenka Švecová, Jakub Jáně
    Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy
  • David Kudrna
    Popularizátor digitálních technologií, lektor digitálních dovedností a Google certifikovaný trenér
  • Honza Slavík

— Na přípravě programu se podílí ředitelka Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského PhDr. Jitka Kendíková.

Zdroj: https://www.pasparta.cz/ai-ve-skole/