Aktuality - strana 286

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v souladu s § 2 odst. 5 vyhlášky č. 177/2009 Sb., o bližších podmínkách ukončování vzdělávání ve středních školách maturitní zkouškou, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „vyhláška“), určuje časový rozvrh konání didaktických testů a písemných prací (jednotné zkušební schéma) společné části maturitní zkoušky a centrálně administrované nepovinné zkoušky profilové části Matematika+ pro podzimní zkušební období roku 2016.
Vydáno: 15. 08. 2016
Vymýšlení projektu a rozdělování úkolů, to nejvíc bavilo žáky sedmých, osmých a devátých tříd, kteří se letos zúčastnili čtvrtého ročníku programu Extra třída. Naopak nejméně populární byla příprava rozpočtu a harmonogramu projektu. Také se ukázalo, že i když náctiletí nejvíce oceňují příležitost dělat něco samostatně a mimo školu, často se neobejdou bez podpory učitelů – patronů projektu.
Vydáno: 10. 08. 2016
Rodiče rádi svým dětem organizují program i během prázdnin. Posílají je na tábory, kurzy, brigády. Možná by bylo lepší, kdyby je nechali dělat, co je baví, a taky odpočinout si od školy. Publikujeme komentář Boba Kartouse, který vyšel 29.7. v deníku Mladá fronta Dnes pod názvem Chvála letního flákání.
Vydáno: 03. 08. 2016
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová schválila po projednání v 28. poradě vedení MŠMT Kritéria hodnocení podmínek, průběhu a výsledků vzdělávání, podle nichž bude Česká školní inspekce postupovat.
Vydáno: 02. 08. 2016
Profese vychovatelek a vychovatelů školních družin a klubů i ostatní pracovníci v zájmovém vzdělávání zaslouží daleko větší společenské uznání a ohodnocení, než tomu je doposud. NIDV se bude i nadále snažit být oporou v jejich profesním růstu a poskytovat jim kvalitní vzdělávací i konzultační služby.
Vydáno: 02. 08. 2016
20. a 21. září proběhnou na stovkách středních škol v celé ČR Studentské volby. Středoškoláci starší 15 let budou „nanečisto“ volit politické strany kandidující v řádných volbách do krajských zastupitelstev. Pomozte svým studentům pochopit podstatu demokracie. Přibližte jim principy českého volebního systému a připravte je na to, až půjdou poprvé opravdu volit. Studentské volby organizuje vzdělávací program Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni.
Vydáno: 01. 08. 2016
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová schválila po projednání v 29. poradě vedení MŠMT Plán hlavních úkolů České školní inspekce na školní rok 2016/2017.
Vydáno: 29. 07. 2016
Po včerejším rozhodnutí vlády o posílení rozpočtu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy o částku 2,5 mld. Kč, čímž od září vzrostou platy pedagogických i nepedagogických pracovníků ve školství, dnes ministryně Kateřina Valachová pokračovala ve vyjednávání o rozpočtu na rok 2017 s ministrem financí Andrejem Babišem.
Vydáno: 29. 07. 2016
Rozpočet kapitoly školství se zvýší už v září 2016. Vláda dnes rozhodla o posílení rozpočtu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, a tak uvolní z kapitoly Státní dluh částku 2,5 mld. Kč.
Vydáno: 28. 07. 2016
Česká školní inspekce v příloze zveřejňuje tematickou zprávu, která je souhrnným výstupem inspekční činnosti tematicky zaměřené na vzdělávání ve středních školách s pedagogickými obory vzdělání.
Vydáno: 27. 07. 2016
Každý 4. hovor, který o prázdninách konzultanti Linky bezpečí přijmou, se týká sexuálních témat. Za posledních 10 let se jejich počet zvýšil o 50%. Dětem a mladistvým chybí odpovědi na základní otázky. Nedostatečná sexuální výchova přitom přispívá k rizikovému chování. Linka bezpečí proto přichází na sociálních sítích s letní osvětou.
Vydáno: 27. 07. 2016
O tom, jak má vypadat síť národních škol na území ČR, dnes jednala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová s předsedou Sdružení místních samospráv Stanislavem Polčákem.
Vydáno: 26. 07. 2016
Rodiče se perou o místa v dětských univerzitách - vědeckých "táborech" pro děti. Univerzity se snaží hravou formou přiblížit dětem, jak funguje svět, a nadchnout je pro přírodní vědy či techniku. Podle reakcí dětí a stále se zvyšujícího zájmu o tyto tábory se jim to daří.
Vydáno: 26. 07. 2016
Česká školní inspekce v příloze zveřejňuje tematickou zprávu, která je souhrnným výstupem inspekční činnosti tematicky zaměřené na problematiku globálního rozvojového vzdělávání.
Vydáno: 25. 07. 2016
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejňuje na školní rok 2016/2017 seznam soutěží vyhlašovaných, spoluvyhlašovaných a doporučených školám k účasti. V přehledu jsou soutěže rozděleny do pěti oblastí – předmětové soutěže, umělecké soutěže, sportovní soutěže, soutěže z oblasti speciálního školství a ostatní soutěže. U jednotlivých soutěží jsou uvedeny kategorie (obory), postupová kola, příp. termíny konání jednotlivých kol a místo konání ústředního kola.
Vydáno: 23. 07. 2016
Česká školní inspekce v příloze zveřejňuje zprávu z kontroly průběhu závěrečné zkoušky podle jednotného zadání (tzv. jednotná závěrečná zkouška v učebních oborech) konané v řádném termínu roku 2016
Vydáno: 22. 07. 2016
Jak na dnešním brífinku před novináři potvrdila ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, plánovaný růst platů učitelů se uskuteční už od letošního září a ne až od ledna 2017, jak bylo původně v plánu.
Vydáno: 19. 07. 2016
Národní institut pro další vzdělávání, krajské pracoviště Pardubice, pořádá v rámci „Letní školy angličtiny 2016“ dva kurzy anglického jazyka. Oba kurzy mají pro zájemce ještě volné kapacity.
Vydáno: 19. 07. 2016
Výsledky 2. výzvy vyhlášené v dubnu 2016
Vydáno: 17. 07. 2016
Dynamika a uživatelská příjemnost, Originalita a grafika, Motivace, Interaktivita, Návodnost – metodika, Otevřenost pro změnu a ověření ve výuce – to jsou základní atributy celostátní soutěže digitálních výukových objektů a metodických materiálů využívajících digitální nástroje ve výuce „DOMINO Česká republika“.
Vydáno: 15. 07. 2016