Aktuality - strana 285

Vyhláška o nezdravých potravinách, které se nesmějí prodávat ve školách, byla 5. září 2016 zařazena do Sbírky zákonů. Ve vyhlášce se vymezují požadavky na potraviny včetně nápojů, které lze nabízet k prodeji a prodávat ve školách a školských zařízeních.
Vydáno: 06. 09. 2016
Fond rozvoje kapacit mateřských a základních škol pokračuje další výzvou pro roky 2017 a 2018. Do této chvíle už MŠMT stačilo podpořit 83 různých projektů po celé České republice v objemu 770 milionů Kč.
Vydáno: 06. 09. 2016
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v návaznosti na vyhlášení rozvojového programu Podpora soutěží a soutěžních přehlídek ve školním roce 2016/2017, vyhlašuje soutěže na školní rok  2016/2017. Odbor předškolního, základního, základního uměleckého a speciálního vzdělávání (21), oddělení předškolního, základního a základního uměleckého vzdělávání (210) zveřejňuje propozice soutěží a soutěžní přehlídky žáků základních uměleckých škol, které byly sestaveny ve spolupráci s Ústřední uměleckou radou základních uměleckých škol. Soutěžemi v hudebním oboru jsou: hra na klavír, hra na smyčcové nástroje, hra na kytaru, Dechové orchestry, Jazzové a ostatní orchestry a soutěžní přehlídka výtvarného oboru.
Vydáno: 05. 09. 2016
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy rozšířilo a zpřesnilo opatření k řešení šikany a kyberšikany ve školách. Kromě dotačního programu pro rok 2017 ve výši dvaceti milionů korun proto MŠMT aktualizovalo Metodický pokyn k prevenci a řešení šikany ve školách a školských zařízeních.
Vydáno: 05. 09. 2016
Přihlásit se mohou týmy ze základních škol a nižších stupňů gymnázií - nejpozději  do 25. září.  Akademie poskytuje vedení škol, učitelům a neziskovým organizacím získat praktické nástroje a osvojit si strategie při vytváření demokratického a inkluzivního prostředí pro všechny děti, a to prostřednictvím výchovy a vzdělávání k lidským právům (HRE) a demokratickému občanství (EDC).
Vydáno: 05. 09. 2016
V přiloženém souboru zveřejňujeme informační bulletin České školní inspekce.
Vydáno: 05. 09. 2016
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává čtvrté číslo Zpravodaje. Tentokrát se v něm zaměřujeme hlavně na změnu financování regionálního školství.
Vydáno: 02. 09. 2016
Dvacet amerických asistentů, kteří z USA přijíždí v rámci mezivládního Fulbrightova stipendijního programu, obohatí výuku angličtiny na vybraných středních školách po celé republice. Letošní rok je výjimečný v tom, že se oproti minulým letům díky zvýšenému příspěvku Ministerstva školství počet asistentů zdvojnásobil. V příštím roce by měl počet stipendistů dosáhnout dokonce počtu třiceti.
Vydáno: 02. 09. 2016
Přestože se dovednosti žáků na základních školách nemění a v některých oblastech se zlepšují, jejich rodiče a učitelé se domnívají, že obecně jsou znalosti a schopnosti dětí horší než dřív. Před Ministerstvem školství a Českou školní inspekci stojí úkol zjistit, proč to tak je a jak lze postoj veřejnosti změnit.
Vydáno: 02. 09. 2016
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v souladu s § 2 odst. 3 vyhlášky č. 177/2009 Sb., o bližších podmínkách ukončování vzdělávání ve středních školách maturitní zkouškou, ve znění pozdějších předpisů, určuje konkrétní termíny konání didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky v jarním zkušebním období roku 2017.
Vydáno: 01. 09. 2016
VÝZVA  Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy k předložení žádostí o podporu  v rámci programu 133 310 Rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol zřizovaných územně samosprávnými celky v letech 2017 a 2018.
Vydáno: 31. 08. 2016
Jak by se vám líbilo, kdybyste viděli, že do vaší školy chodí veselí a natěšení žáci, učitelé chodí rádi učit do svých tříd, společně se svými kolegy spolupracují, radí se, vzájemně si předávají své zkušenosti a mají pozitivní vztahy nejen se svými žáky, ale i jejich rodiči?
Vydáno: 27. 08. 2016
Přání dítěte má podle rodičů velký vliv na výběr jeho sportovní aktivity, ve finálním rozhodnutí však nejvíce rozhodují finance a časová náročnost sportu. České domácnosti utratí za sport dětí v průměru 624 korun měsíčně, tedy o 200 korun méně než za alkohol a cigarety. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu společnosti Sazka, který zpracovala agentura NMS Research.
Vydáno: 26. 08. 2016
Vláda na svém zasedání dne 24. srpna 2016 schválila změnu tarifních tabulek. Díky ní dostanou školští pracovníci přidáno už od září. Učitelům se tarif zvedne o šest procent a nepedagogickým pracovníkům o čtyři procenta.
Vydáno: 26. 08. 2016
V. mezinárodní konference k podpoře vícejazyčnostiVyužití digitálních technologií ve výuce cizích jazyků6. a 7. října 2016, sál C 081 MŠMT, Karmelitská 7, Praha 1
Vydáno: 26. 08. 2016
Konec prázdnin a začátek nového školního roku pro některé děti představuje stres, ať už jde o strach z nového kolektivu, nedobré vztahy s učiteli či hrozbu v podobě šikany. Děti se na Linku bezpečí obracejí ještě před začátkem školy a svěřují se se svými obavami, zejména pokud jim bylo v průběhu loňského školního roku ve škole ubližováno, vyplývá ze statistik Linky bezpečí.
Vydáno: 26. 08. 2016
Pravidelně sportuje pouze 5% obyvatel České republiky a i další čísla jsou alarmující! 64% obyvatel naší republiky nesportuje vůbec!
Vydáno: 25. 08. 2016
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová dnes pokračovala v pravidelných jednáních s předsednictvem Svazu měst a obcí. Tématy byly síť národních škol a podpora sportu.
Vydáno: 23. 08. 2016
Programy státní podpory práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace na léta 2017 – 2020 (dále jen Programy), jejichž součástí jsou i priority na rok 2017.
Vydáno: 22. 08. 2016
Česká školní inspekce v příloze zveřejňuje tematickou zprávu, která je souhrnným výstupem inspekční činnosti tematicky zaměřené na spolupráci základních škol s orgány sociálně-právní ochrany dětí.
Vydáno: 17. 08. 2016