PhDr. Daniela Kramulová - strana 4

  • Článek
Třetí z tematických oblastí krajského akčního plánování, které vám postupně představujeme, je podpora polytechnického vzdělávání, jež patří k významným prioritám v celém vyspělém světě.
Vydáno: 17. 10. 2017
  • Článek
Do roku 2020 musí mít každý žák praktickou zkušenost s výchovou k podnikavosti, říká vzdělávací strategie Evropa 2020, přijatá Evropskou komisí. Podnikavost je jako klíčová kompetence součástí rámcových vzdělávacích programů gymnázií i středních odborných škol, přesto však dosud neexistuje ucelená národní strategie, na níž by mohla výchova k podnikavosti stavět. Významným přínosem proto může být projekt podpory krajského akčního plánování (P-KAP).
Vydáno: 22. 08. 2017
  • Článek
Podpora odborného vzdělávání včetně spolupráce škol a zaměstnavatelů se stala jedním z klíčových témat krajského akčního plánování. Střední školy, které se připravují na zpracování svého prvního školního akčního plánu, dostávají možnost vyzkoušet si know-how strategického přístupu k oblasti, která patří ke stěžejním z hlediska budoucího uplatnění jejich absolventů a prestiže školy samotné.
Vydáno: 25. 04. 2017
  • Článek
S pojmy „krajské akční plány“ či „školní akční plány“ se setkáváme relativně krátkou dobu. Pro školy představuje akční plánování novou, zajímavou zkušenost i možnost využít podporu Evropských fondů pro financování vybraných aktivit. Akční plánování je zároveň potřebnou českou premiérou v oblasti sladění zájmů, potřeb a vzdělávacích strategií na úrovni národní, krajské a na úrovni škol, resp. jde o první plánování ve vzdělávací oblasti, v němž vyšší úrovně vycházejí z aktuální analýzy reálných potřeb škol a potřeb území.
Vydáno: 21. 02. 2017