MgA. Robert Mimra

  • Článek
Od konce loňského roku se umělá inteligence (AI) stala jedním z hlavních témat v médiích, hovorech mezi známými i ve vědeckých publikacích. Od prvotního nadšení s aplikací ChatGPT se obecné povědomí začíná překlápět do mírných obav. Dokonce podle nedávného průzkumu má 25 % respondentů zároveň očekávání i obavy.
Vydáno: 23. 05. 2023
  • Článek
V posledních letech jsem na stránkách Speciálu pro ZUŠ publikoval několik textů o projektu „Podpora uměleckého vzdělávání pro rovné příležitosti“, o vzdělávání pedagogů, o projektech z Šablon II v OP VVV nebo o výuce žáků z Ukrajiny na ZUŠ.
Vydáno: 20. 09. 2022
  • Článek
Otevřeme ZUŠ ukrajinským dětem? MgA. Robert Mimra Ředitel Portedo o.p.s. V době, kdy vzniká tento text, se řeší základní věci – kde lidi z Ukrajiny ubytovat, jak je nakrmit,...
Vydáno: 22. 03. 2022
  • Článek
Původně jsem chtěl obšírně psát o úspěších projektu „Podpora uměleckého vzdělávání pro rovné příležitosti“, který jsme uzavřeli koncem února 2020, ale nakonec jsem se rozhodl, že potřebné informace, pokud budete chtít, si můžete přečíst na webu Kreativnibudoucnost.cz.
Vydáno: 26. 05. 2020
  • Článek
Rád bych se s vámi podělil o osobní zkušenost, kterou jsem získal při realizaci projektu „Podpora uměleckého vzdělávání pro rovné příležitosti“. O tomto projektu jsem již několik článků do Speciálu napsal – cílem projektu je podpora inkluze, technologií a kreativity v uměleckém vzdělávání, především na ZUŠ.
Vydáno: 20. 01. 2020
  • Článek
Dne 9. a 10. listopadu 2018 se v hotelu Avanti v Brně uskutečnila dvoudenní konference o uměleckém vzdělávání s názvem „Kreativní budoucnost“, která se věnovala výzvám a příležitostem pro umělecké vzdělávání v budoucnosti a jeho nezastupitelné roli při rozvoji kreativity.
Vydáno: 22. 01. 2019
  • Článek
Projekt "Podpora uměleckého vzdělávání pro rovné příležitosti" má za sebou první pololetí, kdy se podařilo "rozehrát" všechny plánované aktivity. Srdečně vás zveme k návštěvě uměleckých a vzdělávacích akcí projektu, a to včetně aktivit, které podporují školní soubory.
Vydáno: 16. 03. 2018
  • Článek
Před třemi roky jsme se vydali na „dotační trať“ operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Za pomoci desítek škol a mnoha spolupracovníků jsme připravili projektový záměr, který letos v létě uspěl, a tak se díky prostředkům z EU můžeme pustit do smysluplné práce.
Vydáno: 19. 09. 2017
  • Článek
V závěru loňského roku podlehl boji se zákeřnou chorobou mladý varhaník, klavírista, sbormistr, skladatel, pedagog a korepetitor Lukáš Trykar. Dirigenti a sbormistři, kteří s Lukášem spolupracovali, oceňovali nejen jeho univerzální hudební nadání.
Vydáno: 20. 10. 2014
  • Článek
Historie evropských fondů sahá do 2. poloviny 50. let 20. století, kdy byl založen Evropský strukturální fond (ESF). Následovaly další fondy - například na podporu zemědělství a rybářství, Evropský fond regionálního rozvoje (ten tvoří s ESF tzv. strukturální fondy), fondy předvstupní pomoci, komunitární programy, Fond soudržnosti a nejmladší Fond solidarity (založen v roce 2002 na pomoc zemím postižených živelnou katastrofou). Fondy EU slouží k podpoře hospodářského růstu evropských regionů, ke zlepšování vzdělanosti obyvatel evropského prostoru a ke snižování sociálních rozdílů.
Vydáno: 18. 04. 2014