Aktuality - strana 2

Jak můžeme začít s výukou podle principů STEM, tedy s integrací témat technických, přírodovědných a environmentálních na středních i základních školách v situaci, kdy i budoucí učitelé jsou na pedagogických fakultách stále vzdělávání v předem daných aprobacích a připravováni na výuku jednotlivých předmětů? Odpovědi nabízí webinář projektu P-KAP, který se koná 22. března.
Vydáno: 22. 03. 2021
Národní pedagogický institut ČR (NPI) podporuje nadané děti v rámci Sítě podpory nadání. 
Vydáno: 22. 03. 2021
Ministerstvo zahraničních věcí nominovalo program Světová škola na prestižní ocenění Global Education Award, kterou pořádá GENE – Evropská síť pro globální vzdělávání. Ocenění se zaměřuje na dobrou a inspirativní praxi v oblasti globálního rozvojového vzdělávání. Cílem ceny je nejen představit kvalitní pedagogy, projekty a vzdělávací programy, které podporují globální rozvojové vzdělávání ve školách, ale nabídnout možnost zemím zapojeným do sítě pro globální vzdělávání učit se od sebe navzájem a čerpat inspiraci i pro rozvoj místních politik. 
Vydáno: 22. 03. 2021
JSNS
Vydáno: 21. 03. 2021
Svoji elektronickou verzi žákovských knížek či třídnic má dnes už téměř každá škola. Koronavirová krize ale ukázala, že pouhý administrativní systém nestačí. V době distanční výuky se zvýšil počet škol, jež chtějí komplexnější aplikaci, která by pomohla třeba s komunikací učitelů s rodiči.
Vydáno: 21. 03. 2021
Metodici ze SCHOLY EMPIRICA se učí, jak zabránit šikaně na základních školách. Pět účastníků týdenního výcviku ve finské metodě KiVa se tak zařadí mezi stovku profesionálů z celého světa, kteří mají oprávnění metodu KiVa zavádět na školách. SCHOLA EMIRICA díky tomu může vzdělat a provádět desítky učitelů ze základních škol, které metodiku začnou používat v následujícím školním roce.
Vydáno: 20. 03. 2021
Nechte je tvořit fiktivní tweety!
Vydáno: 20. 03. 2021
Seznam se s médii
Vydáno: 20. 03. 2021
Konference  23-03-2021  9 - 16 hodin
Vydáno: 19. 03. 2021
O aktuálním stavu výuky hudební výchovy na českých školách.
Vydáno: 19. 03. 2021
Používáme tisíce nástrojů a služeb, předháníme se v Wordwall nebo Kahoot. Jako učitelé trávíme čas zvládnutím nových digitálních hraček, a když to žáky omrzí, hledáme nové. 
Vydáno: 19. 03. 2021
Když jsem psal na jaře o největších chybách učitelů v online výuce, na jednu zásadní jsem zapomněl. Následující text ji nejen odhaluje, ale současně nabízí řešení, jak ji napravit.
Vydáno: 19. 03. 2021
Informace a doporučení pro on-line výuku, individuální konzultace a péči o duševní zdraví
Vydáno: 18. 03. 2021
Nový typ osvětlení, které se svým barevným spektrem blíží přirozenému slunečnímu záření, má pozitivní vliv nejen na zrakový komfort, ale především na kognitivní výkon, paměť a soustředění dětí a pedagogů. Dobré zkušenosti s ním má nově i ZŠ Hudcova v Brně-Medlánky, kde bylo instalováno na podnět jejího ředitele Jakuba Cimaly a za spolupráce starosty Michala Marka a místostarostky Kateřiny Žůrkové.
Vydáno: 18. 03. 2021
Posledních několik let do českého vzdělávání nesměle proniká pedagogická platforma STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts, Math), založená na propojování matematiky, fyziky a přírodovědných předmětů. Přemýšleli jsme, jakým způsobem bychom veřejnosti a školám mohli ukázat možnosti projektové výuky, během níž studenti mohou provádět vědecké experimenty, pokusy a bádání, a ještě se u toho skvěle bavit, a tak vznikl pilotní projekt STEAM Academy – „Dotkni se vesmíru“, který umožní zapojeným školám sestavit, naprogramovat a vypustit si svůj vlastní stratosférický balón.
Vydáno: 18. 03. 2021
Česká televize a Národní pedagogický institut ČR, spadající pod Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, chtějí pomoct maturantům. Společně tak natočily jedinečnou sérii krátkých autentických videí, ve které kromě učitelů vystupují i desítky studentů posledních ročníků středních škol. V každém z třiadvaceti dílů pořadu Dáme to! provázejí po typických úlohách maturitních didaktických testů z českého jazyka a matematiky a vedle obvyklých postupů upozorňují i nejčastější chyby. 
Vydáno: 17. 03. 2021
Ke dni 15. 3. 2021 nabývá účinnosti opatření obecné povahy č. j. MSMT-3267/2021-3 ke konání maturitní zkoušky ve školním roce 2020/2021. Ministertsvo školství, mládeže a tělovýchovy vysvětluje v této metodice podrobněji všechny platné změny, které byly v modelu maturitní zkoušky již dříve upraveny, a doplňuje o nové úpravy, které souvisí s vydaným opatřením obecné povahy.   
Vydáno: 17. 03. 2021
Co byste měli vědět o syndromu vyhoření?
Vydáno: 17. 03. 2021