Poradna - strana 93

Je nutné, aby zaměstnanec (školník, technický pracovník) měl nějaké osvědčení, aby mohl obsluhovat křovinořezy, sekačky a další malé stroje sloužící k údržbě zeleně a venkovních prostranství kolem školy nebo v mateřských školách?
Vydáno: 06. 10. 2022
Jsme soukromá základní umělecká škola. Máme zaměstnankyni, která má ve smlouvě uvedeno "mentor pěveckého oddělení, správce školského systému a kontrolor pedagogické činnosti". Samotnou výuku žáků neprovádí. Může být zařazena jako pedagogický zaměstnanec s nárokem na ŘD ve výši 320 hodin/ročně?
Vydáno: 06. 10. 2022
Jsme střední škola příspěvková organizace zřízená Jihomoravským krajem. Jako zástup za učitelku, která odešla na mateřskou dovolenou jsme vzali do pracovního poměru učitele, který nemá ukončené vysokoškolské vzdělání - je pouze Bc, chybí mu 1 zkouška a také nemá pedagogické vzdělání. Pracuje u nás asi rok. (Doposud se nám nepodařilo sehnat jiného kvalifikovaného pracovníka na tuto pozici). Jak mu máme prodloužit pracovní poměr, co je třeba do prodloužení uvést?