Poradna - strana 52

Na odborném výcviku je třída rozdělena do 4 skupin. Dvě skupiny jsou vždy ve školních dílnách s učitelem ODV. Další dvě skupiny jsou na smluvních pracovištích (cca 16 žáků), většinou 1-2 žáci na jednom pracovišti. V průběhu školního roku se na pracovištích vystřídají všichni žáci. Na každém pracovišti je instruktor, který je vede. Budeme počítat 2 skupiny ve školních dílnách + 1/2 ze 2 na pracovištích = 3 skupiny? Nebo 2 skupiny ve školních dílnách + 1/2 z 8 skupin na pracovištích = 6 skupin?
Vydáno: 17. 06. 2023
Jsme střední škola, zřízená krajem - lze účtovat šrot (odevzdaný do sběrných surovin) na účet 649?
Vydáno: 15. 06. 2023
Zaměstnanec ve výpovědní lhůtě šel na neschopenku, při kontrole dodržování režimu DPN ovšem nebyl dvakrát zastižen v místě hlášeného pobytu. Záznamy o kontrole byly poslané zaměstnanci do vlastních rukou, na OSSZ a lékaři. NA OSSZ mi bylo řečeno, že zaměstnanci nemusím vyplatit náhradu mzdy za prvních 14 dnů pracovní neschoponosti. Jak dál postupovat, aby to bylo všechno správně právně ošetřené, když mu náhradu vyplatit nechci?
Vydáno: 15. 06. 2023