Poradna - strana 222

Máme dvě kolegyně v pracovní neschopnosti, zřejmě dlouhodobé. Tyto kolegyně s námi nekomunikují a nedávají o sobě nic vědět. Jedna z nich má opakovaně vystavenou pracovní neschopnost od psychiatra. Za jednu nemáme zástup. Má zaměstnanec povinnost hlásit přibližnou dobu léčby, nebo nemusí?  Prosím o radu, jak tento problém řešit.
Vydáno: 19. 10. 2020
Zajímalo by mě, zda existuje právní předpis, který omezuje počet dnů/týdnů, ve kterých ZŠ může pořádat zotavovací akci (např. školu v přírodě). Může škola (teoreticky) vyjet na měsíční školu v přírodě nebo pořádat školu v přírodě každý první týden v měsíci?
Vydáno: 19. 10. 2020
Jeden ze zákonných zástupců žáka (matka) zažádal vzhledem ke svému zdravotnímu stavu o individuální vzdělávání pro své syny (dne 27.8.2020), kteří navštěvují 4. ročník základní školy (celý školní rok 2020/2021). Rozhodnutí o povolení individuálního vzdělávání bylo vydáno dne 2.9.2020. Do této doby jsme neměli žádné informace o skutečnosti, že otec s tímto způsobem vzdělávání nesouhlasí a že ho matka neinformovala. Dne 15.9.2020 nás otec emailem informoval, že s uvedeným rozhodnutím nesouhlasí a dozvěděl se tuto skutečnost od třídní učitelky, když si volal do školy ohledně prospěchu svých synů. Oba rodiče byli školou informování o nutnosti vzájemné shody – bohužel, ale domluva neproběhla. Jaký je, prosím, v takovém případě další postup ze strany školy či rodičů?  
Vydáno: 19. 10. 2020