Poradna - strana 218

V souvislosti s událostmi kolem COVIDU-19 zvažujeme doplnění směrnice ke stanovení výše úplaty za předškolní vzdělávání o ustanovení, že zákon. zástupce může, pokud dítě nedocházelo do MŠ ani jeden den přísluš. kalendářního měsíce, požádat o snížení školného o 50%. (Za předpokladu, že je MŠ stále v provozu). Dosud tato možnost ve směrnici nebyla. Nejsme si ale jisti, zda pak můžeme v průběhu července i srpna, kdy bývá provoz přerušen na zhruba 6 týdnů, tak jako dosud stanovit, že pokud dítě nedocházelo do MŠ ani jeden den v tyto měsíce, bylo od úplaty osvobozeno.
Vydáno: 20. 11. 2020
Od 18. 11. se nám vrací 1. a 2. třídy do školy a nesmí se míchat. A protože jsme velká škola, s více třídami v každém ročníku, tak je nás vychovatelů málo, abychom zajistili, aby byla každá třída zvlášť. Za normálního stavu jsou v oddělení školní družiny děti z více tříd. Vedení školy chce nasadit učitele plavání a tělesné výchovy na výpomoc do školní družiny. (nemají výuku) Může učitel práci vychovatele odmítnout? Je mimořádná situace a doufám, že všichni pochopí daný problém, ale co když ne? Ale co když se zaměstnavatel se zaměstnancem nedohodne?
Vydáno: 18. 11. 2020
Co lze dělat, pokud zaměstnanec v pracovní neschopnosti nekomunikuje se zaměstnavatelem? Nebere telefon, nekomunikuje. Potřebujeme vědět alespoň předpokládanou dobu léčby. Lékař řekl, že má informovat zaměstnanec. Existuje nějaký postup?
Vydáno: 18. 11. 2020