Poradna - strana 120

Roční zúčtování daně Jsme střední škola příspěvková organizace zřízená krajem. Každý rok do 15. února provádíme zúčtování daně většině svých zaměstnanců. Pokud ukončí zaměstnanec pracovní poměr např. 16. 7. a neodvedl žádnou zálohovou daň, tzn. měsíční daň byla taková, že na její pokrytí stačil vždy odpočet daně, je třeba tomuto zaměstnanci zúčtování daně provádět? My si myslíme, že je to zbytečné. Stejně tak u osob, které pracují na dohody o provedení práce a také neuhradily žádnou daň, tak si myslíme, že žádné zúčtování daně se u nich provádět nemusí. Je naše mínění správné?
Vydáno: 06. 10. 2022
Střední škola má nadační fond pro rozvoj učňovského školství, který je využíván pro žáky. Příspěvky na autobus na výlet, věcné odměny za reprezentaci školy ap. Může tento fond nadále fungovat nebo musí být rozpuštěn dle nějakého nařízení, které ale nemohu nikde najít.
Vydáno: 06. 10. 2022
Jsme střední škola, příspěvková organizace zřízená Jihomoravským krajem, která mimo jiné poskytuje obory vzdělávání s výučním listem (kuchař, zahradník). Je povinností školy poskytnout těmto žákům OOPP (osobní ochranné pracovní prostředky) při výkonu praktického vyučování?