Poradna - strana 104

Jsme SŠ bez jídelny, a proto našim zaměstnancům vydáváme stravenky místo obědů. Od 16. 3. 2020 jsme všem zaměstnancům dali na výběr - mohli po uzavření škol i nadále pracovat na pracovišti, nebo si zvolit home office. Upozornili jsme je, že v případě přítomnosti na pracovišti v rozsahu minimálně 3 hodin, budou i nadále mít nárok na stravenku. V případě volby home office nárok na stravenku ztratí. Je tento postup v pořádku?
Vydáno: 06. 10. 2022
Délka pracovního poměru učitelky na dobu určitou přesáhla dobu 3 let. Paní učitelka trvá na pracovním poměru v naší organizaci dále. Překlápí se pracovní poměr automaticky na dobu neurčitou, a není třeba tedy upravovat pracovní smlouvu, nebo doporučujete dodatkem změnit původní smlouvu z doby určité na dobu neurčitou? Případně vystavit novou pracovní smlouvu na dobu neurčitou?
Vydáno: 06. 10. 2022
Může střední škola požadovat po uchazeči doklad totožnosti (pas, tramvajenka, ISIC karta) před konáním jednotných testů z českého jazyka a matematiky?