Ludvík Eger

Rozvoj ICT významně ovlivnil i komunikaci škol s veřejností. Webové prezentace škol se již staly povinnou záležitostí vzdělávacích institucí a lze si jen těžko představit, že by v současné době škola nevyužívala internet pro komunikaci se žáky, rodiči, učiteli i dalšími pracovníky školy či s tzv. stakeholdery, mezi něž můžeme řadit také zřizovatele, ČŠI a další vzdělávací subjekty. Kromě toho se webové stránky škol staly i nástrojem pro oslovení dalších částí veřejnosti včetně využití pro cílený marketing se zaměřením na získání budoucích žáků, prostorem pro poděkování sponzorům, prezentaci vynikajících výsledků vzdělávacího procesu, ale i nabídky volnočasových aktivit atd.
Vydáno: 01. 11. 2017
  • Článek
Rozvoj ICT významně ovlivnil i komunikaci škol s veřejností. Webové prezentace škol se již staly povinnou záležitostí vzdělávacích institucí a lze si jen těžko představit, že by v současné době škola nevyužívala internet pro komunikaci se žáky, rodiči, učiteli i dalšími pracovníky školy či s tzv. stakeholdery, mezi něž můžeme řadit také zřizovatele, ČŠI a další vzdělávací subjekty. Kromě toho se webové stránky škol staly i nástrojem pro oslovení dalších částí veřejnosti včetně využití pro cílený marketing se zaměřením na získání budoucích žáků, prostorem pro poděkování sponzorům, prezentaci vynikajících výsledků vzdělávacího procesu, ale i nabídky volnočasových aktivit atd.
Vydáno: 17. 10. 2017
  • Článek
Po letech se vracím ke svému oblíbenému tématu kultury školy. Podnětem k tomu je účast na projektu NIDV Strategické řízení a plánování ve školách a v územích, který vstupuje do fáze finálních příprav. Vzdělávání ředitelů má být orientováno na strategii škol či její inovaci a jsou připraveny základní moduly. V týmu expertů se řešilo, které téma by mělo být prvním vedle strategie samotné, řízení změn, lidí a pedagogického procesu. Jednoznačně byla zvolena kultura školy, protože přítomní experti z akademické sféry i z pedagogické praxe ji pro cíl zaměřený na strategii škol správně označili za klíčovou s tím, že diskuse nad kulturou školy má vytvořit potřebný vstup pro další součásti kurzu.
Vydáno: 19. 09. 2017
  • Článek
Tým Fakulty ekonomické ZČU v Plzni řešil v letech 2012-2013 projekt TA ČR Omega, č. TD010228: Prevence rizik a zvýšení efektivnosti realizace vzdělávacích projektů v regionálním školství. Hlavním cílem bylo na základě výzkumu rizik a stavu implementace vzdělávacích projektů v regionech v ČR zpracovat analýzu rizik těchto projektů a vytvořit speciální software (e-learningový kurz), který bude sloužit jako nový nástroj a servis všem, kteří se zabývají vzdělávacími projekty. Pilotní verze výstupního metodického materiálu vám již může sloužit a je dostupná na http://home.zcu.cz/~leger/Modul/.
Vydáno: 20. 09. 2013