"Hlava" v době koronavirové

Když věci běží tak, jak mají, člověk ani nepátrá po tom, kdo má co na starost. Když ale věci přestanou běžet, jak by měly, hned nám to připomene, kdo tu věc má vlastně na starost a zda je ten člověk, instituce nebo úřad pro nás důležitý a jak moc nepostradatelný.

„Hlava“ v době koronavirové
Bc.
Jiří
Stárek
ředitel ZUŠ Hostivař
Určitě každý z nás ředitelů už zažil situaci, kdy mu některý z učitelů ze dne na den oznámil, že nastupuje na delší neschopenku, mateřskou dovolenou, stěhuje se do jiného města a podobně. Pár dní přemýšlí, kdo by úvazek po odcházejícím převzal, pak zapojí síť svých kontaktů, osloví další kolegy, rozešle inzeráty, a přesto, že to často vůbec není jednoduchá situace, nakonec se nějaký ten učitel najde. Celkový chod školy se tak ale nijak dramaticky nezastaví. Děti pár dní bez učitele příliš nezvlčí a někteří méně všímaví kolegové změnu v pedagogickém sboru zaregistrují až na příští pedagogické radě.
Nevím, zda jste