Aktuality - strana 37

Už přes měsíc funguje linka pro ukrajinské rodiče a veřejnost pro zodpovídání jejich dotazů z oblasti školství v jejich mateřském jazyku a to díky finanční podpoře UNICEF.
Vydáno: 11. 11. 2022
Jde o reakci na růst cen stavebních prací.
Vydáno: 10. 11. 2022
Podle ministerstva nastoupilo do českých škol už v minulém školním roce 39 380 ukrajinských uprchlíků.
Vydáno: 08. 11. 2022
 JPZ z češtiny možno nahradit ústním pohovorem; JPZ z matiky se zadáním v ukrajinštině; školní písemná přijímací zkouška se zadáním v ukrajinštině nebo se slovníkem a 25% času navíc.
Vydáno: 08. 11. 2022
Soubor Farma v jeskyni vás zve na umělecko-vzdělávací program Commander určený studentům středních škol, který se uskuteční 23. listopadu 2022 v 10:30 v Centru současného umění DOX. Program se věnuje nebezpečí radikalizace dospívajících přes internet a skládá se z multižánrové inscenace Commander, interaktivního workshopu a diskuze s tvůrci.
Vydáno: 08. 11. 2022
17. listopad je svátkem studentstva a letos také dnem, kdy si připomínáme už 33. výročí svobody. Samet na školách přináší do škol téma sametové revoluce, možnost připomenout si události let 1939 a 1989 a reflektovat jejich odkaz a společenské výzvy dnešních dní. Tematické programy budou letos probíhat na zhruba 80 školách po celé republice. Bohatou nabídku aktivit do výuky připravily neziskové organizace, které na projektu spolupracují. Na některých školách pořádají sametové festivaly přímo studenti pro své spolužáky. Za projektem stojí spolek Díky, že můžem a organizace Post Bellum.
Vydáno: 08. 11. 2022
(Výzva na podporu volnočasových pohybových aktivit)
Vydáno: 08. 11. 2022
Jak je to s odškodněním za prodělané onemocnění covid-19?
Vydáno: 07. 11. 2022
Pravda a lež v online světě: Úvod do problematiky (prezenční přednáška + online stream)
Vydáno: 06. 11. 2022
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy odeslalo do vnějšího připomínkového řízení novelu školského zákona. V ní je navržena úprava právního postavení asistentů pedagoga v základních školách (včetně školní družiny) nebo také návrh nového způsobu financování asistentů pedagoga stanovením maximálního počtu hodin přímé pedagogické činnosti hrazených ze státního rozpočtu.
Vydáno: 06. 11. 2022
Během podzimu se chystá několik akcí a programů, na které bychom vás rádi pozvali:
Vydáno: 04. 11. 2022
Jste asistent pedagoga či výchovný poradce nebo školní speciální pedagog a chcete, aby se nově příchozí děti (nejen) z Ukrajiny u vás ve škole cítily dobře? V tomto textu najdete informace o nové příručce Stručný průvodce pro asistenty podporující děti a žáky z Ukrajiny. Příručka Vás provede krok za krokem procesem adaptace, integrace a výuky češtiny jako druhého jazyka u žáků z Ukrajiny. Samotnou příručku pak najdete ke stažení pod textem.
Vydáno: 03. 11. 2022
Online konzultace a webináře
Vydáno: 01. 11. 2022
Rozhovor s novou náměstkyní ministra školství Vladimíra Balaše Martinou Běťákovou o vizích, které si do nové role přináší, školní turistice i středním článku.
Vydáno: 01. 11. 2022
David žije se svou manželkou a dvěma dětmi od roku 2020 v Malajsii, na ostrově Penang. Původně tam zůstali kvůli covidu, rozhodli se však neodjíždět. Jedním z důvodů byla úroveň tamního vzdělávání.
Vydáno: 01. 11. 2022
Po loňském prvním – a přes covidové restrikce velmi úspěšném – ročníku Učitelského plesu se obecně prospěšná společnost Osvětová beseda rozhodla v této nové tradici pokračovat. Učitelský ples 2023 se uskuteční na Den učitelů, tedy 28. března v pražském Radiopaláci.
Vydáno: 01. 11. 2022
Na pedagogických fakultách po celém Česku se nepozorovaně rodí nadějné inovace a někde už dlouho žije dobrá praxe ve vzdělávání budoucích učitelů. Rozhodli jsme se, že budeme tyto příklady aktivně vyhledávat, podporovat a především šířit dál. Vytvořili jsme Atlas inspirativní přípravy učitelů, ve kterém shromažďujeme příběhy vzdělavatelů budoucích učitelů ze všech koutů České republiky.
Vydáno: 01. 11. 2022
Ve středu 26. října 2022 uspořádala Česká školní inspekce mezinárodní on-line konferenci zaměřenou na zkušenosti Evropských škol s implementací klíčových kompetencí ve vzdělávání. Obsah konference nabídnul zajímavou inspiraci pro český vzdělávací systém, například v oblasti revizí rámcových vzdělávacích programů.
Vydáno: 31. 10. 2022
Dovolujeme si Vás pozvat na konferenci na téma Role sociálního pedagoga v kontextu pražské základní školy, kterou pořádá městská část Praha 7 ve spolupráci s Hlavním městem Praha.
Vydáno: 31. 10. 2022
Vážení příznivci vzdělání v AKADEMII Libchavy, věříme, že přichází čas, kdy se mentoring, koučink či supervize stanou ve školách běžně používanými nástroji.