Nová řada Příběhů 20. století na téma holocaust: Rozhovor s režisérem Viktorem Portelem

Paměť národa připravila pro Českou televizi již třetí řadu Příběhů 20. století, tentokrát na téma holocaust. O tom, jak vznikala, jací jsou v ní zachycení pamětníci a co bylo i pro samotné tvůrce překvapivé, jsme si povídali s režisérem Viktorem Portelem. Ten také zmiňuje, proč se domnívá, že by se nová řada hodila pro výuku moderních dějin ve školách, a jaké další vzdělávací projekty s tematikou holocaustu Post Bellum nabízí.

Nová řada Příběhů 20. století na téma holocaust
Michaela
Szkála
Rozhovor vedla, koordinátorka vzdělávacích projektů
Post
Bellum
, z. ú.
Proč jste pro třetí řadu Příběhů 20. století pro Českou televizi zvolili téma holocaustu?
Hlavním důvodem bylo naše přetrvávající vědomí, že sice existuje řada filmů o šoa v českých zemích, ale překvapiv