III. ročník ZUŠ Open za námi!

Do třetího ročníku celostátního happeningu ZUŠ Open se zapojilo 420 škol, které v průběhu dvoudenního programu 31. května a 1. června spojily své síly poprvé i na krajských akcích a na jednom pódiu atraktivně odprezentovaly pestrý program škol celého kraje. Společná radost z hudby, tance, divadla i výtvarného umění rozzářila celou republiku.

Na veřejných místech ve více než 350 městech se konaly unikátní oslavy umění, jejichž hlavními protagonisty se stali malí umělci. Na řadě míst se do programu aktivně zapojili také výkonní umělci, kteří se hrdě hlásí ke svým kořenům v základních uměleckých školách, i kulturní instituce. Na pečlivě připravených programech a dalších atraktivních projektech se podílelo odhadem 130 000 dětí – ZUŠ Open 2019 se tak opět stává kulturní událostí roku. Třetí ročník navíc trefně nabídl i nespočet možností, jak oslavit Mezinárodní den dětí.
Mediální podpory se pro velký zájem ZUŠek dostalo i programů