I přes rozdílné kompetence ministerstev se potvrdilo, že dopad synergie je konstruktivní a přínosný

Činnost zařízení školního stravování je legislativně upravena školským zákonem a prováděcím předpisem - vyhláškou o školním stravování - kterou vydává MŠMT v dohodě s Ministerstvem zdravotnictví. Naším primárním zájmem je, aby školní jídelny vařily zdravotně nezávadné, chutné, nutričně vyvážené, kvalitní pokrmy. Orgány ochrany veřejného zdraví ve školních jídelnách kontrolují, zda jídelny při své činnosti respektují zásady správné výrobní praxe, jejíž součástí je i správná hygienická praxe. Vedle této dozorové činnosti dále hodnotí naplňování výživových doporučení a norem pro školní stravování.

MUDr.
Zdeňka