Leták k zápisům do MŠ a do ZŠ 2024/2025 (UA)

Vydáno: 1 minuta čtení

Důležité informace od MŠMT k zápisům do mateřských škol a do základních škol pro nadcházející školní rok 2024/2025

Létaky jsou určeny primárně pro zaměstnance škol, rodiče a žáky.

Zápisy probíhají v termínu 2. - 16. 5. 2024.

Do mateřské školy mohou být přijímány děti od 2 do 6 let. Děti od 3 let mají na přijetí k předškolnímu vzdělávání nárok. Děti od 5 let do mateřské školy musí povinně.

Pokud bude vašemu dítěti do 31. srpna 2024 5 let, je pro něj předškolní vzdělávání povinné a je vaší povinností ho do mateřské školy přihlásit k zápisu.

• Dítě má nárok na přijetí ve spádové mateřské škole, která je určena podle místa bydliště. Informaci o tom, která škola je spádová, poskytne obecní úřad/úřad městské části.
  • Při nástupu do povinného předškolního vzdělávání neplatíte školkovné.
  • Za dítě je potřeba platit pouze stravné (obědy, svačiny), s tím Vám může v případě potřeby pomoci mateřská škola nebo jiné organizace.