Záškoláctví a skryté záškoláctví - jak mu předcházet

Záškoláctví je běžné označení pro neomluvené či úmyslné absence dítěte ve vyučování a je to nejčastější výchovný problém, který školy řeší. Jedná se o jev, který je řazen mezi poruchy chování a sociálně patologické jevy...

Záškoláctví a skryté záškoláctví – jak mu předcházet
Autorský tým
APIV B
Dítě bez vědomí rodičů nedochází do školy – buď pravidelně, nebo občas. Záškoláctví může mít nejrůznější podobyi důvody, může být i skryté, a to když děti omluvenky mají… Pojďme prozkoumat tento jev a jeho důvody blíže. Také se podíváme na to, co dělat v rámci prevence záškoláctví, kdyži omluvené absence ve škole ohrožují vzdělání záškoláků.
Neomluvené hodiny na základní i střední škole je samozřejmě nutno řešit. Průměrný žák podle ČŠI zamešká na základní škole asi 93 hodin za rok a na střední škole asi 140. Pokud mají děti absence neomluvené, průměrně to bývá 37 hodin ročně. Jsou ale děti, které zameškají hodin dal