Tomáš Adamec: Tvořím lokálně pro naši budoucnost

Zapojovat se do dění ve svém okolí má prý tak trochu v krvi. Tomáš Adamec se narodil a vyrostl v malé vesničce Moravičany. Už jako malý kluk zpíval v kostelním sboru, pomáhal s organizací tradičních hodů a dalších kulturních akcí. „Jako student jsem během dospívání začal tvořit i samostatně. Se spolužáky jsme například pořádali velikonoční hry v ulicích nebo dětské tábory,“ vzpomíná. Postupně se Tomáši Adamcovi v Moravičanech povedlo mimo jiné zachovat náves, vybudovat komunitní centrum a inspirovat další obyvatele obce na Šumpersku, aby se více zajímali o místo, kde žijí. Za tuto iniciativu jej Nadace Lilie & Karla Janečkových ocenila titulem #laskavec.

Tomáš Adamec: Tvořím lokálně pro naši budoucnost
Barbora
Pěničková
Vedla rozhovor, koordinatorka projektuve spolecnosti Nadace Lilie & Karla Janeckovych