Inspirace z chomutovského Elixíru do hodin fyziky

Elixír do škol funguje v České republice již sedm let. Fyzikáři se díky němu pravidelně každý měsíc setkávají v regionálních nebo létajících centrech, aby se vzájemně inspirovali, sdíleli příklady dobré praxe a zkoušeli si jednoduché experimenty, které pak přinášejí do svých hodin. Pokusy jsou ideální příležitostí, jak žáky do výuky více zapojit, nechat je řešit problémové úlohy a na fyziku si skutečně „sáhnout“. Pojďme společně nahlédnout do chomutovského centra, jak to celé vypadá v praxi.

Inspirace z chomutovského Elixíru do hodin fyziky
Petra
Prošková
ředitelka Elixíru do škol