Informatika, digitální kompetence, úpravy ŠVP: Podpora zdarma a pro všechny!

K zákonem danému termínu zahájení výuky podle revidovaného RVP v oblasti ICT s novou informatikou a digitálními kompetencemi sice zbývá ještě řada měsíců, ale učitelé a ředitelé ve školách, které dobrovolně začaly již v září 2021, doporučují nečekat na poslední chvíli.

Informatika, digitální kompetence, úpravy ŠVP: Podpora zdarma a pro všechny!
PhDr.
Daniela
Kramulová
Revize ICT, Národní pedagogický
Nejpozději 1. září 2023 musí začít všechny základní školy vyučovat na 1. stupni podle upraveného ŠVP, tedy zařadit výuku nového předmětu – informatiky – a rozvíjet digitální kompetence žáků napříč předměty. Na druhém stupni je třeba začít nejpozději 1. září 2024. V sérii článků vám představíme systém adresné podpory, kterou připravil Národní pedagogický institut ČR pro všechny školy, které se o ni přihlásí, bez ohledu na to, v jaké fázi příprav či rozjezdu výuky se nacházejí.
Připomeňme, že se školy mohly dobrovolně přihlásit i k rychlejšímu startu, a tak už téměř