Digitální transformace ve škole? A jak na ni?

Situace posledních měsíců ukázala školám, učitelům, ředitelům i zřizovatelům mnoho výzev, kterým bylo (a stále je) potřeba čelit. Některé ze škol se jich zhostily lépe, některé možná hůře, než si představovaly, a v mnoha případech to bylo dáno jejich připraveností (a vybaveností) na distanční výuku. Jenže málokterá ze škol se mohla připravit na něco, o čem se nevědělo, že (a kdy) to přijde. A proto teď školy možná dostávají druhou šanci být lépe připraveny.

Digitální transformace ve škole? A jak na ni?
Ing.
Karel
Klatovský
manažer vzdělávacích programů ve společnosti Microsoft s praxí učitele
Nedílnou součástí distanční výuky byly a jsou vhodná softwarová a hardwarové řešení, o kterých si teď něco povíme. A začneme tím, které je podle posledního šetření České školní inspekce nejpoužívanější pro online porady – Microsoft Teams.
Nástroj Microsoft Teams je součástí služby Office 365 A1, která je pro školy zdarma a její zříze