Česká televize je "služba" veřejnosti, stejně jako ZUŠ

Asociace ZUŠ ČR je prostřednictvím své prezidentky Jindřišky Kudrlové členem Divácké rady České televize. Tato rada slouží ČT k poznávání konkrétních potřeb a zájmů občanů, diváckých skupin, spolků a nejrůznějších sdružení. „Šedesátka“ institucí, působících v oblasti veřejného zájmu, tak může vedení ČT dávat pravidelně potřebnou zpětnou vazbu.

Česká televize je „služba“ veřejnosti, stejně jako ZUŠ
Myšlenka vytvořit Diváckou radu byla součástí Vašeho kandidátského projektu na funkci generálního ředitele. Podobně jako základní umělecké školy poskytuje i Česká televize určitou „službu veřejnosti“. Instituce, které se starají o „obecný prospěch“ a mají charakter „veřejnoprávních institucí“, ale v dnešní době čelí nepomíjitelnému zpochybňování. Čím to podle Vás je?
Celospolečenský vývoj, nejen u nás, ale v Evropě i mimo ni, přinesl v posledním desetiletí určité rozkolísání tradičních hodnot. A to s sebou nese i obecný pokles důvěry ve veřejné instituce, média veřejné služby nevyjímaje. Příčiny takového vývoje jsou víceré, ale jednou z nich