Střední školy ve spolupráci s Islandem a Norskem

Island a Norsko jsou země pověstné nejen svou magicky krásnou přírodou nebo otevřenou a rovnostářskou společností, ale i svým progresivním přístupem ke vzdělávání a školství, které bývá dáváno za vzor celému světu. Není tedy divu, že školy z těchto severských států bývají žádaným partnerem mezinárodní spolupráce mnoha zemí světa – včetně České republiky. Požádala jsem proto učitele z několika českých a moravských středních škol, aby se s vámi podělili o své postřehy a zkušenosti ze spolupráce s norskými nebo islandskými středními školami. Všichni realizovali vzdělávací projekty za podpory Fondů EHP a Norska.

Střední školy ve spolupráci s Islandem a Norskem
Mgr.
Jana
Hůrská