Školní parlament funguje dobře i na éčkových oborech učilišť

Nápad vytvořit školní parlament jako komunikační most mezi žáky jednotlivých oborů a všech žáků s učiteli působil na začátku jako šílený plán. Po čtyřech letech práce parlamentu je již jasné, že samosprávný žákovský orgán má své místo i na učilišti. Výsledkem je nejen vzájemné pochopení mezi žáky, učiteli a vedením školy, ale i vyšší sebevědomí žáků a důvěra, že otevřeně mluvit a kultivovaně diskutovat o problémech se vyplatí. To je zkušenost jihomoravského odborného učiliště ve Cvrčovicích.

Školní parlament funguje dobře i na éčkových oborech učilišť
Mgr.
Jana
Petlachová