Jak na efektivní středoškolskou výuku cizích jazyků?

Zaznamenali jsme pro vás zajímavé tipy a inspirace k výuce cizích jazyků využitelné na gymnáziích i odborných školách. Co mají společné? Fakt, že jsou ověřené praxí konkrétních škol, učitelů i žáků a že jako nástroje pro rozvoj výuky cizích jazyků fungují dlouhodobě. Takže při plánování v této oblasti stojí za to jim věnovat pozornost.

Snad každá střední škola naráží na rozdíly ve znalostech cizího jazyka u žáků, kteří nastupují do prvního ročníku. Dodnes se však stává, že i pokročilejší žáci začínají s cizím jazykem znovu téměř od začátku společně se spolužáky, kteří nedosáhli požadované výstupní úrovně A2 ze základního vzdělávání a jsou skutečnými začátečníky.
Podle úrovně napříč třídami i obory
Školy, jimž jde o dlouhodobě efektivní výuku cizích jazyků, dělí žáky na tyto hodiny od prvního ročníku podle úrovně znalostí. Ve Střední uměleckoprůmyslové škole keramické a sklářské v Karlových Varech se pro