ECVET bilancuje

Evropský systém kreditů v odborném vzdělávání (ECVET) se v České republice využívá již několik let. Tyto zkušenosti jsou příležitostí k jistému bilancování, jak je tento mezinárodně uznávaný nástroj odbornou veřejností přijímán. Jeho nejčastějšími uživateli jsou odborné školy, které vysílají své žáky na stáže v zahraničí v rámci projektů mobility podporovaných evropským programem Erasmus+. Využívají především tzv. jednotek výsledků učení k formulování odborného obsahu stáží a hodnocení výsledků účastníků mentorem přímo na pracovišti. Je nutné podotknout, že zásady ECVET je možné aplikovat i v jiných oblastech vzdělávání, například při odborném výcviku nebo odborných praxích realizovaných v České republice.

ECVET bilancuje
Hana Slámová