O dietním školním stravování

Rozhovor nejen s autorkami Metodického doporučení k provádění činností souvisejících s realizací dietního stravování.

O dietním školním stravování
Tamara Starnovská (TS) Sekce výživy a nutriční péče
V roce 2015 bylo v rámci novely vyhlášky o školním stravování zahrnuto do systému školního stravování dietní školní stravování. Co metodika řeší?
(TS) Vyhláška o školním stravování umožnila školním jídelnám úpravu stravy pro děti s chronickým onemocněním, které vyžaduje léčebnou výživu. Podmínky realizace léčebné výživy jsou obecně upraveny legislativou Ministerstva zdravotnictví. Námi zpracovaná Metodika uvádí postupy, které je potřeba dodržet při poskytování dietního školního stravování, aby byla dodržena nejen legislativa Ministerstva školství, ale především legislativa Ministerstva zdravotnictví.
Systém řešení dietního stravování je cíleně nastaven tak, aby školní jídelny byly schopny modifikovat pro diety pokrmy svého stávajícího jídelníčku.
Je dodržování Metodiky pro školní jídelny závazné?
(TS) Z názvu materiálu: „Metodické doporučení...“ jasně vyplývá, že se jedná o doporučení. To