Vhodné hračky pro děti

Nikdy neměly děti k dispozici tolik hraček, edukačních materiálů jako dnes. Málokterý rodič si troufne v tomto ohledu šetřit (o prarodičích nemluvě), když je zřejmé, nakolik je důležité, aby dítě mělo k dispozici vše nádherné, co on sám neměl, když byl malý. Bohatě a lákavými hračkami jsou však vybavené mateřské školy, herny v obchodních centrech, čekárny lékařů, pracoviště poraden a leckde i herny OSPOD a dalších úřadů, kam přicházejí s rodiči i děti. Hračky a hra v nejranějších stadiích vývoje dítěte nabývají na významu i mezi odborníky.

Vhodné hračky pro děti
PhDr.
Václav
Mertin
dětský psycholog, katedra psychologie FF UK
Z čeho vychází tento zájem o hračky a o hraní? A druhá, ještě závažnější otázka je, jaké jsou vhodné hračky a hry pro děti?
Měli bychom znovu a znovu objevovat léta známou skutečnost, že prakticky celý rozvoj předšk