Chůva v mateřských školách je i nadále podporována ze šablon

Začátkem července 2020 byla schválena vyhláška č. 319/2020, kterou se mění dosavadní vyhláška č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání.

Chůva v mateřských školách je i nadále podporována ze šablon
Mgr.
Lucie
Karešová
odbor Technické pomoci OP VVV, MŠMT
Důsledkem změny vyhlášky o předškolním vzdělávání je zachování financování chův ze šablon – ať už v projektech druhé vlny šablon, nebo ve výzvě Šablony III.
Školy mohou automaticky pokračovat ve využívání šablony „Chůva“ od 1. 9. 2020, pokud ji mají v rámci projektu zvolenu v dostatečném počtu. Není potřeba žádné oznámení či žádost o prodloužení realizace této šablony. Pokud v projektu není k dispozici dostatečný počet jednotek, je možné prostřednictvím IS KP14+ požádat o změnu šablon. Zamýšlenou změnu je vhodné předem konzultovat s administrátorem projektu.
V souladu s podmínkou šablony je vždy k začátku školního roku nutné mít v mateřské škole zapsány min. 2 děti, které dosáhnou tří let v druhé polovině školního roku.
Výzva Šablony III
Na konci března 2020 byla vyhlášena III. vlna šablon pro mateřské a základní šk