Význam a role sociálního pedagoga ve škole

Speciálního pedagoga či školního psychologa ve svém školním poradenském pracovišti již některé školy mají. Na sociální pracovníky jsme však zvyklí spíše na úřadech či v různých zařízeních sociální péče. Pokud ale máte ve škole například velký počet žáků s odlišnými životními podmínkami anebo z jiného kulturního prostředí, potřebujete vědět, co se děje u nich v rodině a jak jim pomoci, co nejdříve, bez čekání na další instituce. Vyplatí se vám proto mít ve sboru také sociálního pedagoga. Podívejme se na jeho roli a náplň práce blíže.

Pozice sociálního pedagoga a její financování
Ano, pozice sociálního pedagoga není zatím ve školách obvyklá, navíc
není legislativně
ukotvena