Naučme se rozvíjet osm měkkých dovedností podle metodiky Skills Builder

Vydáno: 8 minut čtení

Již více než rok pomáhají čeští učitelé v pilotních základních školách ověřovat a pro české prostředí adaptovat metodiku rozvoje měkkých dovedností Skills Builder, populární ve Velké Británii. Na následujících řádcích se dozvíte více o třetí z osmi dovednosti, které metodika podporuje. Tento článek navazuje na články z minulých čísel, v nichž byly představeny základní principy metodiky Skills Builder a první dvě dovednosti: „schopnost naslouchat“ a „prezentační dovednosti“.

Naučme se rozvíjet osm měkkých dovedností podle metodiky Skills Builder
V celosvětovém měřítku se měkké dovednosti a jejich rozvoj u dětí a mladých lidí v současné době dostávají stále více do popředí zájmu v souvislosti s diskusí nad změnami systému vzdělání. Také v České republice toto téma stále více rezonuje. Metodiku Skills Builder zde SCHOLA EMPIRICA představuje jako jednu z cest, kterou je možné se při rozvoji měkkých dovedností v základních školách vydat.
Metodiku Skills Builder vyvinuli učitelé a odborníci ve Velké Británii před více než 20 lety. Zaměřu