Vzdělávání po následujících 10 (plus) let má svou mapu: Strategii 2030+

Cesta ředitele k úspěšné škole se skládá z mnoha vrstev a k jejímu zdolání je nucen si osvojit značné množství znalostí, dovedností a kompetencí. Nová Strategie 2030+, tedy zásadní dokument pro rozvoj vzdělávání v České republice, by v tom měla pomoci. Chceme, aby byla jasnou mapou pro ředitele, zřizovatele i centrální vedení, která řekne kam, kdy a jak směřovat kroky vedoucí k modernizaci školství. Problémy, které v naší vzdělávací soustavě přetrvávají a chceme je řešit, jsou různé nerovnosti ve vzdělávání. K tomu však přibyl cíl nový, jehož platnost nechtěně ověřila covidová situace, a to získávání klíčových kompetencí za proměny obsahu, metod a forem vzdělávání včetně hodnocení.
Vzdělávání po následujících 10 (plus) let má svou mapu: Strategii 2030+
Abychom si trochu zopakovali základní informace: Strategie 2030+ je klíčový dokument České republiky pro dlouhodobý rozvoj resortu školství, který byl připravován Ministerstvem školství za účasti odborné i široké veřejnosti. V první fázi přípravy Strategie 2030+ vznikl pod vedením expertní skupiny vedené profesorem Arnoštem Veselým dokument Hlavní směry vzdělávací politiky ČR do roku 2030+, který definoval dva strategické cíle