Volám po větší rovnoprávnosti tělesných a duševních problémů

Když má dítě chřipku, je doma přirozeně třeba 10 dní a nikdo nenamítá, že je zbaveno možnosti vzdělávat se. Tento přístup má jednoznačně logiku. Jak se může učit, když má horečku a leží? Naproti tomu když je stejné dítě ve škole v opravdu velmi špatné psychické kondici (zejména mám na mysli silně agresivní nebo výrazně opoziční chování, opakující se výbuchy vzteku, ale koneckonců i silnou apatii, fobii), hájíme názor, že je nemůžeme nechat doma, protože by se nemohlo vzdělávat.

Volám po větší rovnoprávnosti tělesných a duševních problémů
PhDr.
Václav
Mertin