Smyslem distanční výuky není přetěžovat, ale udržovat emoční vazbu se školou

Bezprostředně po oznámení, že budou od středy 11. března 2020 uzavřené školy, jsme se s kolegyněmi a s kolegy sešli a nastavili si jasnou strategii, jak zvládnout modifikované distanční vzdělávání, se kterým jsme doposud neměli absolutně žádné zkušenosti. Záhy jsme si velmi dobře uvědomili, že chceme a hlavně musíme být s našimi zvídavými dětmi a jejich skvělými rodiči v permanentním kontaktu. Dohodli jsme se, že nebudeme a ani nemůžeme čekat na žádná doporučení, že nebudeme ztrácet čas a vyhledávat žádné, byť často velmi zajímavé facebookové inspirace, že nebudeme čekat na doporučené – a často velice kvalitně propracované – online webové materiály, ale že se vrhneme ihned do práce.

Smyslem distanční výuky není přetěžovat, ale udržovat emoční vazbu se školou
PhDr. PaedDr.
Zbyněk
Kundrum